5
1 חוות דעת
 
 
 
 
 
 
פרופ' מיזל שמחה
 
 
 
 
 
 
 
072-3216257
 
 
מספר
מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

אודות פרופ' מיזל

 
 
 
פרופ' שמחה מיזל
 
 
 
פרופ' שמחה מיזל הוא המנהל של היחידה לטיפול נמרץ לב במרכז הרפואי הלל יפה שבחדרה מאז 1999. כבר למעלה מ- 25 שנה שהוא עוסק בתחום זה, וברשותו ניסיון עשיר בטיפול במחלת לב כלילית ובחולים לאחר שלקו באוטם שריר הלב. כולל צינתורים טיפוליים ותיאום ניתוחים עם מנתחי הלב. כמו כן, הוא עוסק בטיפול מונע להתפתחות טרשת עורקי הלב ובטיפול באי-ספיקת לב בחולים הלוקים במחלה זו.

פרופ' מיזל הוא זוכה פרס נויפלד של האיגוד הקרדיולוגי בישראל לשנת 1999. הוא עסק במחקר רפואי בסיסי, ועוסק עד היום במחקר קליני בתחום הקרדיולוגי. בנוסף לכך, פרופ' מיזל משמש כחבר החוג לקרדיולוגיה התערבותית ולצנתורים, כחבר החוג לטיפול נמרץ לב של האיגוד הקרדיולוגי בישראל, כעמית בקולג' האמריקאי לקרדיולוגיה וכמרצה בבית הספר לרפואה של הטכניון בחיפה.


 
 
 
 
במסגרת ההוראה הקלינית, הוא מדריך סטודנטים בבית החולים בכל השלבים השונים של הכשרתם - אם כסטודנטים ואם כסטאז'רים או כמתמחים. בכל מקרה, פרופ' מיזל שם דגש בגישתו הקלינית על טיפול מקצועי ועדכני, תוך הסבר ברור וסבלני על האפשרויות האבחנתיות וטיפוליות, ועל מתן יחס אישי. התייחסות זו מאפשרת הבנה טובה יותר של המצב הרפואי, ומפיגה את החששות לקראת בדיקות רפואיות או הליכים טיפוליים נחוצים.

 
 
 

רקע אקדמי

 
פרופ' מיזל הוא בוגר הפקולטה להנדסה כימית בטכניון משנת 1975, ובעל תואר שני בהנדסה כימית בנושא הביו-רפואי של רפואת צלילה. בנוסף לכך, הוא למד רפואה בבית הספר לרפואה על-שם סאקלר באוניברסיטת תל-אביב, וסיים את המסלול בהצטיינות בשנת 1986. הוא סיים סטאז' והשתלמות בפנימית שבמרכז הרפואי שיבא - תל השומר, ולאחר מכן התמחה בקרדיולוגיה בבית חולים מאיר שבכפר-סבא. פרופ' מיזל היה עמית מחקר בבית חולים Cedar Sinai Medical Center שבלוס אנג'לס בשנים 1995 - 1997, ועסק בתקופה זו במחקר של התפתחות טרשת עורקים. בהמשך, בשנה שלאחר מכן, השתלם כעמית קליני בצנתורים ובקרדיולוגיה התערבותית בבית חולים מיימונידס שבברוקלין, ארצות הברית.


כיום, בנוסף לעבודתו במרכז הרפואי הלל יפה, הוא עוסק במחקר בסיסי וקליני ומלמד פיזיולוגיה במחלקה לפיזיולוגיה ולביופיזיקה של בית הספר לרפואה על-שם רפפורט של הטכניון, וזאת במעמד אקדמי של פרופסור חבר.

 
 
 
 
פרופ' מיזל - בוגר הפקולטה להנדסה כימית
 
 
 
פרופ' מיזל - זוכה פרס נויפלד מטעם האיגוד הקרדיולוגי בישראל לשנת 1999
 
 
 
 
 
קרדיולוג בכיר - פרופ' שמחה מיזל
 
 
 
פרופ' שמחה מיזל - מנהל היחידה לטיפול נמרץ לב בהלל יפה
 
 
 
 
 
 
 

הישגים מקצועיים

 
  • פרופ' מיזל הינו זוכה פרס נויפלד של האיגוד הקרדיולוגי בישראל לשנת 1999 בשל עבודתו, שעסקה בביטוי מולקולות ההיצמדות על-פני תאי דם לבנים במהלך אוטם שריר הלב.
  • בשנת 2001 היה שותף לפרס נויפלד בנושא פנוטיפ הפטוגלובין כמנבא היצרות נשנית לאחר צנתור טיפולי.
  • בשנת 2010 היה שותף לפרס נויפלד במסגרת המחקר להערכת ניטור התנגודת החשמלית הריאתית לשם ניבוי הופעת אי-ספיקת לב.